LATEST ARTICLES

Të dyja po e kërkojnë burrin në televizor, Ana dhe Melisa zihen keq: Mbylle se burri të iku nga krevati nuk ta morri dashnorja

Emisioni i sotëm i “Për’puthen” ka nisur me debatin e Anës dhe Melisës, për shkak të takimit të kësaj të fundit me Fationin. Vlen të theksohet se Ana ka shprehur hapur dashurinë e saj që ka për Fationin. Të dyja palët nuk binin dakord, dhe Melisa në nerva e sipër i tha Anës: “Po rri se burri të iku nga...

Çfarë po bëhet kështu? Po fliste me nënën në telefon, vajzën e re 5 muajshe shtatzënë e që llon ky burrë në stomak dhe humb fëmijën

Një grua shtatzënë humbi foshnjën e saj, pasi një djalë vetëm për t’i marrë telefonin e shkel moi atë. Kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur në një stacion autobusi. E ditur është bërë se vajza e re 5 muajshe shtatzënë ishte duke folur me nënën e saj në telefon, kur djali i mori telefonin nga dora dhe e që lloi...

Djali i tij lindi me një sëmundje të rëndë, nëna e tij ishte e tronditur: ajo qesh aq shumë me foton sa ai, ajo më thotë mos më le...

eandro një djalë 10-vjeçar të rrëqeth me historinë e tij. Ai lindi me një d e fekt në zemër. Për një kohë të gjatë ai ka pritur të jetë në listën e pritjes për një t ransplantim zemre. Por gjendja e tij u përkeqësua saqë mund të humbiste edhe jetën. Që kishte një anomali në zemër mjekët e zbuluan qëkur...

Ai fitoi zgjedhjet në SHBA, Biden u shkroi një letër emocionuese shqiptarëve: Së bashku do të shpetojm …

Presidenti i zgjedhur i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, i ka shkruar një letër shoqatës kosovare “Miqtë e Amerikës”, me rastin e Ditës së Falënderimeve (Thanksgiving Day), që u festua një ditë më parë në SHBA. Letra është publikuar nga kryetari i kësaj shoqate, Agim Rexhepi, ku Biden shprehet se dita e falënderimeve është një kohë e veçantë...

I thanë të abortonte 4 nga 7 fëmijët që mbante në bark, kështu janë sot

Një surprizë e këndshme, pas dhimbjeve pa fund. Nuk arrinte që të kishte fëmijë dhe e ndjente veten të pashpresë. Por historia e amerikanes. Bobbi McCaughey nga Iowa, fatmirësisht u mbyll në mënyrën më të mirë të mundshme, pas një kalvari që zgjaste prej vitesh, duke sjellë në jetë plot shtatë fëmijë, që të gjithë njëherësh. Gruaja u ishte nënshtruar trajtimeve...

Babai e la kur ishte e vogël, 30 vjet më vonë gjen një mesazh të fshehur nga ai (Video)

pril Becker Antoniou kishte kaluar shumë kohë duke e kërkuar babin e saj. E gjitha çfarë ajo dinte ishte se kur ajo ishte e vogël, babi dhe nëna e saj ishin zënë. Nëna e saj u largua me të dhe ajo kurrë nuk e pa më babin e saj. April i fajësoi që të dy, por eventualisht ua fali që...

“Dua të jem vetëm e një mashkulli dhe ai të jetë i fundit për mua”, 19-vjeçarja që…

të jesh person i paraqitshëm, konsiderohet si një plus i madh, sidomos për vajzat, të cilave u hapen më lehtë dyert e jetës. Ndërkohë që disa vlerësojnë më shumë zgjuarsinë, janë të rralla ato vajza që nuk duan që t’i shohin thjesht si të bukura. Një rast i ngjashëm ka mbërritur në redaksinë e JOQ Albania. Bëhet fjalë për një 19-vjeçare, e...

Burri më tradhtoi me një plakë…HISTORI NGA JETA

në që po ju shkruaj jam një grua 35 vjeçe dhe kam dy fëmijë; një djalë dhe një vajzë. Jam martuar e re dhe me shkuesi. Burrin e kam 15 vjet më të madh se vetja. Ai ka punuar punë jo të rënda dhe nuk ka rënë. Edhe unë nuk jam mbajtur ndonjëherë për e bukur, kështu që nuk...

Dëshira prekëse e 11-vjeçares britanike për ditëlindje: “Nuk i duroj dot dhimbjet”

Një vajzë britanike që ndien dhimbje të vazhdueshme që janë të krahasueshme me dhimbjet e djegies së shkallës së tretë ka thënë se nuk dëshiron ta presë ditëlindjen e saj të ardhshme. Imarni Chowdhury vuan nga sëmundja e rrallë “interstitial cystititis”. Kjo gjendje shëndetësore është çrregullim kronik dhe i pashërueshëm i fshikëzës. Vajza vuan edhe nga epilepsia dhe narkolepsia, prandaj...

23-vjeçari bëhet baba dhe gjysh brenda një jave

Një 23-vjeçar është bërë baba dhe gjysh brenda një jave. Historia duket e çuditshme por një shpjegim të thjeshtë. Tommy Conolly u njoh rastësisht në internet me një vajzë të cilën më pas zbuloi se e kishte kushërirë. Kur u takuan ai mori vesh se ajo ishte shtatzënë dhe ishte përdoruese e drogës dhe nuk e dinte kush ishte babai i fëmijës...