Pse duhet të hani kos në mëngjes, vlerat fantastike për shëndetin

Kosi është një nga ushqimet e bulmetit më të konsumuara nga shqiptarët.Ai nuk bëhet kurrë i mërzitshëm sepse mund të kombinohet në mënyra e shije të ndryshme.

Kosi mund të hahet me të ëmbla dhe të kripura,në mëngjes,drekë apo edhe darkë për një vakt të lehtë.Kosi është i pasur me kalium, kalçium, magnez,lexo lajmin e plote

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *