Parashikimi i motit për këtë javë! Hidhini një sy para se të bëni plane

Zakonisht 15-ditëshi i dytë i gushtit sjell një rënie të lehtë të temperaturave, por këtë vit duket se nuk do të ndodhë kështu.

Temperaturat parashikohet të jenë përvëluese sidomos në zonat bregdetare.

Moti do të vazhdojë të jetë i kthjellët dhe temperaturat do të luhaten nga 16 gradë gjatë natës deri në 35 gradë në kulmin e vapës.

Era do të fryjë e lehtë, kryesisht gjatë pasdites, megjithatë nuk parashikohet të jetë shqetësuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *