HOME

Home HOME

Babai e la kur ishte e vogël, 30 vjet më vonë gjen një mesazh të fshehur nga ai (Video)

pril Becker Antoniou kishte kaluar shumë kohë duke e kërkuar babin e saj. E gjitha çfarë ajo dinte ishte se kur ajo ishte e vogël, babi dhe nëna e saj ishin zënë. Nëna e saj u largua me të dhe ajo kurrë nuk e pa më babin e saj. April i fajësoi që të dy, por eventualisht ua fali që...

“Dua të jem vetëm e një mashkulli dhe ai të jetë i fundit për mua”, 19-vjeçarja që…

të jesh person i paraqitshëm, konsiderohet si një plus i madh, sidomos për vajzat, të cilave u hapen më lehtë dyert e jetës. Ndërkohë që disa vlerësojnë më shumë zgjuarsinë, janë të rralla ato vajza që nuk duan që t’i shohin thjesht si të bukura. Një rast i ngjashëm ka mbërritur në redaksinë e JOQ Albania. Bëhet fjalë për një 19-vjeçare, e...

Burri më tradhtoi me një plakë…HISTORI NGA JETA

në që po ju shkruaj jam një grua 35 vjeçe dhe kam dy fëmijë; një djalë dhe një vajzë. Jam martuar e re dhe me shkuesi. Burrin e kam 15 vjet më të madh se vetja. Ai ka punuar punë jo të rënda dhe nuk ka rënë. Edhe unë nuk jam mbajtur ndonjëherë për e bukur, kështu që nuk...

Dëshira prekëse e 11-vjeçares britanike për ditëlindje: “Nuk i duroj dot dhimbjet”

Një vajzë britanike që ndien dhimbje të vazhdueshme që janë të krahasueshme me dhimbjet e djegies së shkallës së tretë ka thënë se nuk dëshiron ta presë ditëlindjen e saj të ardhshme. Imarni Chowdhury vuan nga sëmundja e rrallë “interstitial cystititis”. Kjo gjendje shëndetësore është çrregullim kronik dhe i pashërueshëm i fshikëzës. Vajza vuan edhe nga epilepsia dhe narkolepsia, prandaj...

23-vjeçari bëhet baba dhe gjysh brenda një jave

Një 23-vjeçar është bërë baba dhe gjysh brenda një jave. Historia duket e çuditshme por një shpjegim të thjeshtë. Tommy Conolly u njoh rastësisht në internet me një vajzë të cilën më pas zbuloi se e kishte kushërirë. Kur u takuan ai mori vesh se ajo ishte shtatzënë dhe ishte përdoruese e drogës dhe nuk e dinte kush ishte babai i fëmijës...

Fqinjët refuzuan ta ndihmonin/ Jetimi çon të ëmën në varreza me biçikletë, bën 5 kilometra rrugë zbathur

një adoleshent në Indi është detyruar që ta çojë vetë trupin e pajetë të së ëmës në varreza, pasi fqinjët refuzuan që ta ndihmonin. 17-vjeçari ,Saroj eci i zbathur për 5 kilometra dhe kur mbërriti tek vendi i fundit ku do të pushonte nëna e tij e ndjerë, u detyrua t’i hapë vetë varrin. Saroj, nga Karlabahali, Odisha në Indi, është...

E la pastruesen vetëm në shtëpi dhe e incizoi, ajo çka pa e la pa mend (Video)

Cfarë ndodh kur e lini shërbyesen vetëm në shtëpi? Shumë njerëz nuk e dinë, por një person, i shtyer nga kureshtja vendosi ta zbulonte dhe ajo që është kapur në kamera është bërë virale. Një ditë, një mik i tij i tha se, shërbyesja bënte veprime të çuditshme në shtëpi dhe para se të dilte vendosi që ta regjistronte. Kur erdhi në...

Nusja e xhindosur tregon kërkesën e çuditshme që i ka bërë vjehrra para dasmës

Një vajzë i është drejtuar Reddit-it për të shprehur zemërimin që kishte pas disa kërkesave të veçanta nga vjehrra e saj. Nusja e ardhshme shkroi në sajtin e diskutimeve se vjehrra e saj i kishte kërkuar që ajo t’i lyente flokët e saj natyral në mënyrë që të mos kishin të njëjtën ngjyrë në dasmë. Ndërkohë që vajza, emri i së...

Braktisi burrin dhe fëmijët për të punuar në Gjermani, infermierja nga Hasi rrëfen jetën si emigrante

Shqiptarët që po emigrojnë në vendet e perëndimit, për shkak të kushteve jo të mira ekonomike këtu, janë të shumtë. Një mundësi e mirë emigrimi për në Gjermani është dhënë sidomosë për infermierë të rinj. Mijëra të rinj largohen çdo vit nga Shqipëria me shpresën se do të sigurojnë të ardhura të mjaftueshme për t’u rikthyer këtu e për të...

A thua Pse? Prezantuesen e nxjerrin ‘zv.arrë’ nga avioni /VIDEO

Një prezantuese dhe aktore u nx or nga avioni pas një s h e rri me pasagjerë të tjerë, të cilët i quajti fshatarë. Rusja Lidiya Velezheva shp ërth eu në f ye rje në ‘business class’, vetëm pak çaste përpara se avioni të nisej për fluturim. Sipas asaj që shkruan britanikja Mirror, avioni u de ty ru a...

APPLICATIONS

HOT NEWS

Kjo sëmundje që prek shumicën e shqiptarëve shërohet me vaj ulliri,...

Artriti reumatoid është një sëm. undje autoimunintare që prek miliona njerëz në botë. Kjo sëm undje është 2 deri në 3 herë më e...