Fqinjët refuzuan ta ndihmonin/ Jetimi çon të ëmën në varreza me biçikletë, bën 5 kilometra rrugë zbathur

një adoleshent në Indi është detyruar që ta çojë vetë trupin e pajetë të së ëmës në varreza, pasi fqinjët refuzuan që ta ndihmonin. 17-vjeçari ,Saroj eci i zbathur për 5 kilometra dhe kur mbërriti tek vendi i fundit ku do të pushonte nëna e tij e ndjerë, u detyrua t’i hapë vetë varrin. Saroj, nga Karlabahali, Odisha në Indi, është...

E la pastruesen vetëm në shtëpi dhe e incizoi, ajo çka pa e la pa mend (Video)

Cfarë ndodh kur e lini shërbyesen vetëm në shtëpi? Shumë njerëz nuk e dinë, por një person, i shtyer nga kureshtja vendosi ta zbulonte dhe ajo që është kapur në kamera është bërë virale. Një ditë, një mik i tij i tha se, shërbyesja bënte veprime të çuditshme në shtëpi dhe para se të dilte vendosi që ta regjistronte. Kur erdhi në...

Nusja e xhindosur tregon kërkesën e çuditshme që i ka bërë vjehrra para dasmës

Një vajzë i është drejtuar Reddit-it për të shprehur zemërimin që kishte pas disa kërkesave të veçanta nga vjehrra e saj. Nusja e ardhshme shkroi në sajtin e diskutimeve se vjehrra e saj i kishte kërkuar që ajo t’i lyente flokët e saj natyral në mënyrë që të mos kishin të njëjtën ngjyrë në dasmë. Ndërkohë që vajza, emri i së...

Braktisi burrin dhe fëmijët për të punuar në Gjermani, infermierja nga Hasi rrëfen jetën si emigrante

Shqiptarët që po emigrojnë në vendet e perëndimit, për shkak të kushteve jo të mira ekonomike këtu, janë të shumtë. Një mundësi e mirë emigrimi për në Gjermani është dhënë sidomosë për infermierë të rinj. Mijëra të rinj largohen çdo vit nga Shqipëria me shpresën se do të sigurojnë të ardhura të mjaftueshme për t’u rikthyer këtu e për të...

A thua Pse? Prezantuesen e nxjerrin ‘zv.arrë’ nga avioni /VIDEO

Një prezantuese dhe aktore u nx or nga avioni pas një s h e rri me pasagjerë të tjerë, të cilët i quajti fshatarë. Rusja Lidiya Velezheva shp ërth eu në f ye rje në ‘business class’, vetëm pak çaste përpara se avioni të nisej për fluturim. Sipas asaj që shkruan britanikja Mirror, avioni u de ty ru a...

Oh zot…Nëna shkon te kontrollohet dhe tme.rro.het nga ek.oja e bebes, ja qfare tregon ajo (VIDEO)

Gëzimi që mbante në bark një bebe të shëndetshme u kthye në p an i k, kur partneri i tha Sophie Scott se imazhi i marrë nga ek oja, i ngjante një kr ij ese a lie ne. Stephen Roberts, 24 vjeç dhe Sophie, 16-vjeçe ishin të sigurt që m je kët nuk kishin dalluar binjakun tjetër. “Mund të shihnim një...

Largohen vjehrrit…Nusja lë gojëhapur dasmorët…

Një yll i televizionit në Rusi, nuni i së cilës besohet se është Vlad imir Pu tin, dha një shfaqje tejet e r.o.t ik…e në. dasmën e saj. 37-vjeçarja Ksenia Sobchak u martua me producentin televiziv Konstantin Bogomolov fundjavën e shkuar. Banketi i dasmës u mbajt brenda mureve të Muzeut të Moskës, një prej muzeve më të vjetër në kryeqytetin rus. Megjithatë...

Propozimi per martes i d.j.e.g shtepin por Shqiptari nuk e le me kaq…(VIDEO)

Një propozim për martesë i dalë jashtë kon tro llit- kjo është historia e një shqiptari i cili pasi kishte përgatitur çdo gjë për t’iu ulur në gjunjë të dashurës e për t’i kërkuar të martohej me të, shtëpia i mori fl ak ë. Lajmi, i cili ka pu shtu ar rrje tet soc ial e ka në qendër të...

Pas 13 viteve martesë, burri në dilemë të madhe: Mos më tradhton?

ndonjëherë kur personi të cilin kemi në krah, tregon afeksion ndaj nesh, mendojmë se ka ndodhur diçka. Zakonisht ekspertët e lidhjeve, gjeste të tilla të papritura i marrin si shenja tradhtie. Kjo ndodh sepse partneri mund të ndihet në faj që ju ka tradhtuar dhe do t’ju bëjë të ndiheni mirë e të vlerësuar. Një rast i ngjashëm i ka ndodhur...

Gruaja zgjohet dhe nuk gjen burrin në krevat, justifikimi i tij i pabesueshëm..Jam sëmurë, më marrin xhindet natën

Histori nga më të ndryshmet mund të kemi dëgjuar nga shoqëria jonë në lidhje me tradhtitë. Justifikimet janë nga më epiket, por ndonjëherë mund të bëhen aq të pabesueshme sa i kalojnë kufijtë e imagjinatës dhe kthehen në histori paranormale. Një histori gati-gati e pabesueshme ka mbërritur ditën e sotme pranë redaksisë. Një grua e martuar ka shprehur shqetësimin e saj...