LATEST ARTICLES

Trondit 29 vjecarja:’Ma hodhi, rashë në dashuri me burrin e martuar’

Një vajzë ka rrëfyer historinë e saj të dashurisë. Ajo ndihet në dilemë se çfarë të bëjë me lidhjen e saj pasi ka zbuluar se i dashuri është i martuar. 29-vjeçarja ka thënë për The Sun që ka frikë, pasi mendon se dashuria e saj do të kthehet në vuajtje për të. Historia e saj e dashurisë filloi më herët...

Vajza nga Dajçi: Duan të më martojnë me zor në Australi, me një plak!

një histori e pabesueshme është kjo e rrëfyer nga një vajzë e re për lexuesit e faqes sonë në Facebook. Sipas vajzës familje kërkon ta martojë me mblesëri, me një person 16 vite më të madh në moshë se vajza. Kjo është historia e rrëfyer. “Erdhëm në qytet, por Dajçi nuk u del prej shpirtit familjes time. Përshëndetje lexues, unë jam...

“Nuk do t’ia falë kurrë atë që ma bëri vjehrra pas momentit të lindjes”

vjehrra e një gruaje kishte bërë një veprim, të cilin gruaja thotë se nuk do t’ia falë gjatë tërë jetës. Pasi që ishte motër medicinale, ajo kishte kartën e aksesit të saj të punës. Në tregimin e gruas, thuhet se vjehrra ishte futur në pavijonin e bebeve, ku kishte marrur në dorë foshnjën pa lejën e nënës. Ky veprim i vjehrrës, nënën...

Shqiptari nxjerr gjyshin në shitje

Në botë ndodhin shumë çudira. E duke qenë se jemi pjesë e kësaj bote, edhe në Shqipëri ndodhin gjëra që në plan të parë nuk do t’i mendonim kurrë, shkruan Syri Kosova. Në një grup në Facebook është publikuar një shpallje ku një i ri ka nxjerrë në shitje gjyshin e tij. “Shes gjyshin ti 70 vjeçar, çmimi 60 euro i diskutueshëm,...

Ai iu afrua asaj vetëm për të marrë fëmijën që ajo kishte në bark / Vendimi merret: Gruaja që i bëri këto do të privohet nga jeta e saj

Një grua u bë shoqe me një vajzë që ishte shtatzënë vetëm që t’i mer rte asaj fë mijën që kishte në bark. Vendimi për të është dhënë, asaj do i ma rrin je tën. Kishte shumë vite që në SHBA nuk merrte një d ënim të tillë. Lisa Montgomery do ti inje kt ohet ”lëngu që të merr jetën...

Babai i tre fëmijëve surprizon të gjithë botën, shkon në punë me një fund të ngushtë dhe thembra: Më pëlqen sepse

61-vjeçari amerikan që jeton në Gjermani tregon stilin e tij të çuditshëm në Instagram dhe ka mbi 50,000 ndjekës. Katër vjet më parë, Mark Bryan, një amerikan që jeton dhe punon në Gjermani , filloi të mbante veshje të grave në publik dhe që atëherë ka shfaqur me krenari stilin e tij të çuditshëm në punë, pazar dhe në të...

Sapo e morën atë nga Anglia, i riu shqiptar shkon përsëri: Unë fle dhe bëj atë me burra në shtrat dhe …

Një shqiptar i dë buar nga Anglia si emigrant i l egal, pasi nga cmoi një grua, është rikthyer në shtetin ishull duke kërkuar azil se ai ishte g ay. Duke iu referuar mediave britanike, mësohet se shqiptari 25 vjeç në kërkesën për azil ka thënë se nëse ai do të dëbohej përsëri kishte për t’u përballur me per sek...

Prindërit donin të abortonin djalin, familja shqiptare i shpëtoi jetën:Faleminderit Unë jam gjallë falë jush (Video)

Në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë Isufi nga një fshat i Gjakovës i cili ka rrëfyer historinë e jetës së tij. Në ’95 ai dhe familja e tij kishin vendosur të largohen jashtë shtetit nga Shqipëria. Ata qëndruan për 4 muaj tek një familje në Tiranë dhe e tentuan dy herë të largoheshin,...

Shqiptaret e heqin flamurin serb nga veriu i Kosovës/ ‘Ky flamur nuk ekziston ne trojet shqiptare’.

Kosovarët i janë përgjigjur priftit serb, i cili para disa ditësh e kishte larguar flamurin shqiptar nga kulla e vrojtimit në Koshare, që ishte vënë aty nga viti 1999. Florim orina dhe Nuhi Bashota kanë larguar flamurin serb nga Leposaviqi. “Ma keni hjek flamurin, simbolin e trojeve shqiptare në Koshare. Ti ma ka hjek edhe une po ta hjeki...

A do t’i dërgoni prindërit tuaj në azil? Balerini i famshëm flet: turp për Zotin, unë kurrë nuk do ta bëja atë

Rubrika “Trotuar” në “E Diell”, trajtoi një temë tepër gjithëpërfshirëse. “A duhet lënë vetëm prindërit”, kjo ishte tema e diskutimit të sotëm. I gjithë paneli i të ftuarve, ishte i mendimit që prindërit për djemtë dhe vjehrri apo vjehrra për vajzat, duhet të jetojë në shtëpi dhe kurrsesi nuk duhet dërguar në azil. I këtij mendimi ishte edhe balerini Graciano Tagani,...